Top
Image Alt

JAPONIA 16-27.02.2025

JAPONIA 16-27.02.2025

 • Departure/Return Location
  Warszawa
 • Wyjazd
  niedziela, 16 luty 2025
 • Powrót
  czwartek, 27 luty 2025

JAPONIA

Śladami Męczenników Chrześcijańskich

I DZIEŃ – WARSZAWA – TOKIO

Przelot na trasie Warszawa – Tokio (wylot w godzinach wieczornych)

II DZIEŃ – TOKIO

Przylot do Tokio w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu. Nocleg.

III DZIEŃ – TOKIO

Przejazd na zwiedzanie jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą, wjazd do tzw. „piątej stacji”. Sanktuarium Meiji – najważniejsza świątynia wyznawców Shinto w Tokio. Wizyta w gwarnej i barwnej dzielnicy Harajuku, ulubionym miejscu japońskiej młodzieży oraz na ekskluzywnym deptaku Omotesando. Nocleg.

IV DZIEŃ – TOKIO

Całodzienne zwiedzanie Tokio. Nawiedzenie Katedry Tokio. Wizyta na dziedzińcu przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów. Najstarsza ulica handlowa Nakamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. Panorama na miasto z tarasu widokowego najwyższej wieży telewizyjnej świata Sky Tree. Nocleg.

V DZIEŃ – UNZEN

Przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Nocleg.

VI DZIEŃ – NAGASAKI

Całodzienne zwiedzanie Nagasaki. Nawiedzenie Klasztoru w Hongochi – zwanego Japońskim Niepokalanowem. Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe, Grota Matki Bożej z Lourdes. Najstarszy japoński kościół Oura. Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające 300 lat prześladowań chrześcijan. Park Pokoju – memoriał upamiętniający ofiary bomby atomowej. Nocleg.

VII DZIEŃ – HIROSHIMA

Przejazd do Hiroshimy – Park Pokoju – memoriał upamiętniający ofiary bomby atomowej, nawiedzenie Katedry. Promowa przeprawa na wyspę Miyajima: wizyta w zbudowanej na palach szintoistycznej świątyni Itsukushima, z widokiem na wyspę i bramę O-Torii. Rejs powrotny do Hiroshimy. Kolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – KIOTO

Przejazd do Kioto, historycznej stolicy Japonii. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Nocleg.

IX DZIEŃ – FUSHIMI INARI

Wyjazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Zwiedzanie słynącego ze „słowiczej podłogi” zamku Nijo – rezydencji shogunów z dynastii Tokugawa oraz jednego z najważniejszych kompleksów świątynnych w Japonii Kiyomizudera – „Świątyni Czystej Wody”. Nocleg.

X DZIEŃ – OSAKA

Całodzienny wyjazd do Osaki, zamek – nazywany Złotym lub Brokatowym Zamkiem – pochodząca z XVI w. konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Świątynia Shitenoji – oficjalnie pierwsza i najstarsza buddyjska świątynia. Na koniec dzielnica Namba – centrum handlu, rozrywki i życia nocnego. Nocleg.

XI DZIEŃ – TOKIO – WARSZAWA

Przejazd szybkim pociągiem do Tokio. Jokohama – nawiedzenie Katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa. Transfer na lotnisko. Przelot na trasie Tokio – Warszawa.

XII DZIEŃ – WARSZAWA

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania


CENA:  

6700 PLN + 2350 EUR

OFERTA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa /PLL LOT/
 • noclegi w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 450 EUR/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
 • przejazdy autokarem wg programu
 • przejazdy pociągami wg programu
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • opiekę duchową kapłana
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • składki na TFG i TFP
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

OFERTA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i świadczeń związanych z realizacją program – płatne obowiązkowo na miejscu 80 000 JPY

ZAPISZ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ → ZGŁOSZENIE

0 Reviews
You don't have permission to register