Top
Image Alt

ZIEMIA ŚW. 13-20.12.2023

ZIEMIA ŚW. 13-20.12.2023

  • Wyjazd
    13 grudnia 2023
  • Powrót
    20 grudnia 2023

ZIEMIA ŚWIĘTA – PIELGRZYMKA ŚLADAMI PANA JEZUSA
ADWENT W ZIEMI ŚWIĘTEJ

I DZIEŃ 13-14.12 – WARSZAWA – TEL AVIV

Przelot na trasie do Warszawa-Tel Aviv. Poranne lądowanie na Lotnisku. Przejazd do hotelu odpo-czynek. Betlejem – nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Możliwość zakupu dewocjonaliów w sklepie prowadzonym przez rodzinny chrześcijańskie w Betlejem. Nocleg w Betlejem. Wieczorny spacer po Betlejem – wizyta w galerii Banksego – dla chętnych.

II DZIEŃ 15.12 – JEROZOLIMA

Śniadanie. Na Górze Oliwnej. Od Kościoła Pater Noster przez Dominus Flevit, az do Bazyliki Getse-manii. Przejazd pod Bramę Jaffską wizyta na Jerozolimskim Światecznym Markecie. Spacer na Sy-jon: wizyta w Wieczerniku, Synagodze Grobu Króla Dawida i kościele Il Galicantu.

III DZIEŃ 16.12 – HAJFA – MUHRAQA – NAZARET – KANA

Nawiedzenie sanktuarium karmelitów bosych na wzgórzu Muhraqa z grotą proroka Eliasza. Nazaret – nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska – liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie.

IV DZIEŃ 17.12 – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR

Góra Ośmiu Błogosławieństw – nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha – nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra. Kafarnaum – spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret – rejs łodzią po jeziorze. Góra Tabor – nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

V DZIEŃ 18.12– JEROZOLIMA

Jerozolima – wizyta pod Ścianą Płaczu, dzielnica żydowska Starego Miasta. Przejście Drogą Krzyżo-wą. Czas wolny. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ 19.12– JERYCHO – WADI QELT – MORZE MARTWE

Betania nad Jordanem – liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho – Góra Kuszenia (panorama) i sykomora – drzewo dialogu z Zacheuszem. Przejazd na Masadę – zwiedzanie twierdzy Ducha Narodu Izraelskiego. Morze Martwe – czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ 20.12 – TEL AVIV – WARSZAWA

Przejazd do Abu Gosh . Wizyta w Saxum – muzeum biblijne. Przejazd do Tel Awiewu – panoramicz-ny przejazd miasta. Wizyta w Jaffie. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa

CENA:

2000 PLN + 670 USD

ZAPISZ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ → ZGŁOSZENIE

0 Reviews
You don't have permission to register