Top
Rwanda - Kibeho i inne sanktuaria Afryki

RWANDA 05-16.11.2024

RWANDA 05-16.11.2024

RWANDA

Do Matki Bożej Słowa w Kibeho

I DZIEŃ – BERLIN – KIGALI

Zbiórka na lotnisku w Berlinie. [możliwy wspólny dojazd na lotnisko ze Śremu / Poznania]. Przelot na trasie Berlin – Kigali (z przesiadką)  Nocleg.

II DZIEŃ – KIGALI – BASE – REMERA RUHONDO

Objazd panoramiczny stolicy i wyjazd do ośrodka rekolekcyjnego Ogniska Miłości na północy Rwandy. Przejazd przez górzysty teren, silnie urozmaicony przez sejsmiczną historię Ziemi. Centrum rekolekcyjne w Ruhondo. Nocleg.

III DZIEŃ – KINONI – GISENYI

Wyjazd do parafii Kinoni prowadzonej przez Księży Pallotynów. Odwiedziny w ośrodku misyjnym, prowadzonym przez Siostry św. Wincentego a Paolo (szkoła, przedszkole, ośrodek zdrowia). Wyjazd w górzysty rejon Parku Narodowego Wulkanów. Dojazd do Kigufi, położonego nad jeziorem Kivu. Nocleg.

IV DZIEŃ – GISENYI – RUHENGERI – KIGALI

Pobyt w Gisenyi, mieście położonym przy granicy z Kongiem, nad jeziorem Kivu. Odpoczynek na plaży, możliwość kąpieli, rejs po jeziorze Kivu. Po południu powrót do stolicy. Przejazd przez Ruhengeri, rozwijające się ekonomicznie miasto na północy Rwandy. Późny powrót do Kigali. Nocleg.

V DZIEŃ – KIGALI – PARK NARODOWY AKAGERA – KIGALI

Wczesny wyjazd do Parku Narodowego Akagera. Ten leżący przy granicy z Tanzanią park obejmuję sawannowy obszar północno-wschodniej Rwandy (możliwość obserwacji flory i fauny parku: zebry, antylopy, hipopotamy, bawoły, guźce itd.). Nocleg.

VI DZIEŃ – KIGALI – RUHANGO – BUTARE

Wyjazd w kierunku Kibeho. Wizyta w Ruhango – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i duszpasterskie Centrum Pallotyńskie. Zwiedzanie Muzeum Narodowego Rwandy w Butare. Nocleg.

VII DZIEŃ – KIBEHO

Wizyta w ośrodku dla dzieci ociemniałych prowadzonym przez siostry Franciszkanki Krzyża. Opowieść o życiu Rwandyjczykow, spacer przez osiedle zamieszkane przez rdzennych mieszkancow Rwandy. Powtórne nawiedzenie Kaplicy Objawień. Po południu wizyta w „Cana” – centrum rekolekcyjnym prowadzonym przez Księży Marianów w Nyarushishi (nieopodal Kibeho). Nocleg.

VIII DZIEŃ – KIBEHO

Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w rocznicę pierwszych objawień Maryi na kontynencie afrykańskim (1981-1989r.): Kaplica Objawień, kościół Matki Bożej Bolesnej, Kaplica Adoracji. Nocleg.

IX DZIEŃ – NYANZA – KABGAYA

Przejazd przez pola herbaciane. Zwiedzanie miasta królewskiego Nyanza (m.in. rezydencji króla Rwandy do 1959r). Postój w Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa). Nocleg.

X DZIEŃ – KIGALI – KABUGA

Zwiedzanie stolicy: centrum upamiętniające masakrę ludności, katedra, stadion narodowy i krótka przerwa na tarasach w Hotelu Mille Colines. Po południu przejazd do Kabugi i nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nocleg.

XI DZIEŃ – KIGALI – BERLIN

Czas na indywidualny spacer po Kigali. Przejazd na lotnisko. Rozpoczęcie podróży powrotnej do Europy. Przelot na trasie Kigali – Berlin (z przesiadką).

XII DZIEŃ – BERLIN POZNAŃ 

Lądowanie w Berlinie. Zakończenie pielgrzymki. [możliwy wspólny powrót autokarem do Poznania / Śremu.]

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

 


CENA:  

6500 PLN + 1300 USD

OFERTA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Berlin – Kigali – Berlin (z międzylądowaniem) oraz możliwość dojazdu autokarem z Poznania
 • noclegi w ośrodkach misyjnych i domach rekolekcyjnych (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 3 razy dziennie
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • opłaty graniczne i wizowe
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

ZAPISZ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ → ZGŁOSZENIE

0 Reviews
You don't have permission to register