Top
pielgrzymka samolotowa na Kubę do Meksyku 2024

8-22.02.2024 MEKSYK i KUBA

8-22.02.2024 MEKSYK i KUBA

 • Departure/Return Location
  Warszawa Okęcie - lotnisko Chopina
 • Wyjazd
  piątek, 8 lutego 2024
 • Powrót
  środa, 21 lutego 2024

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO MEKSYKU I NA KUBĘ
wylot z WARSZAWY Okęcie

sanktuarium Matki Boże w Guadalupe oraz karaibska wyspa innego świata

I DZIEŃ – WARSZAWA – MEKSYK

Przelot na trasie Warszawa – Meksyk (z międzylądowaniem). Nocleg w Mieście Meksyk.

II DZIEŃ – MIASTO MEKSYK  

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na modlitwę i zakup pamiątek religijnych. Przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ – TEOTIHUACAN – PUEBLA  

Śniadanie. Przejazd do piramid w Teotihuacan: słynne piramidy Słońca, Księżyca oraz Pałac Quetzalcoatla. Przejazd malowniczą drogą biegnącą wzdłuż słynnych wulkanów do Puebla. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – PUEBLA

Śniadanie. Zwiedzanie Puebli: Starówka, katedra, kościół Santo Domingo i Kaplica Różańcowa. Rynek Parian i „słodka uliczka”. Przejazd do Taxco Kolacja i nocleg.

V DZIEŃ – TAXCO – ACAPULCO   

Śniadanie. Zwiedzanie górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”, spacer po krętych uliczkach tego kolonialnego miasteczka, wizyta w barokowym kościele św. Priscylii i Św. Sebastiana. Przejazd do Acapulco, zakwaterowanie w hotelu z opcją all inclusive. Nocleg.

VI DZIEŃ – ACAPULCO

Odpoczynek w Acapulco (wyżywienie w opcji all inclusive). Nocleg.

VII DZIEŃ – ACAPULCO – MIASTO MEKSYK

Do południa odpoczynek w Acapulco. Po wczesnej obiadokolacji przejazd do Miasta Meksyk. Nocleg.

VIII DZIEŃ – MIASTO MEKSYK – HAWANA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Hawany. Transfer do hotelu, odpoczynek i czas wolny na zakupy w stolicy, obiadokolacja i nocleg.

IX DZIEŃ – HAWANA

Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego Kapitolu. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

X DZIEŃ – GUAMA – CIENFUEGOS

Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Świń. Po drodze zwiedzanie skansenu indiańskiego w Guama i hodowli krokodyli. Po południu plażowanie nad Morzem Karaibskim. Obiadokolacja i nocleg w Cienfuegos.

XI DZIEŃ – CIENFUEGOS – TRINIDAD 

Śniadanie. Cienfuegos, portowe miasto nazywane “Perłą Południa”, kolonialną perłą Kuby, założone na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do Trinidadu. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z 1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Obiadokolacja i nocleg nad Morzem Karaibskim.

XII DZIEŃ – SANTA CLARA – VARADERO 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santa Clara – miasta św. Jana Pawła II. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży, opcja all inclusive. Nocleg.

XIII DZIEŃ – VARADERO

Odpoczynek w Varadero (wyżywienie w opcji all inclusive). Nocleg.

XIV DZIEŃ – HAWANA – EUROPA

Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

XV DZIEŃ – WARSZAWA

Przelot na trasie Kuba – Warszawa (z międzylądowaniem).

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania


CENA:  

8200 PLN + 2830 USD

CENA ZAWIERA:
 • przelot na trasie Warszawa – Meksyk – Kuba – Warszawa (z międzylądowaniami) oraz transport z Poznania do Warszawy i powrót
 • noclegi w Meksyku w hotelach 4* oraz na Kubie w hotelach 3+*/4*/pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 700 USD/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
 • wyżywienie all inclusive w Acapulco i Varadero
 • przejazdy autokarem wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnego przewodnika
 • opłaty graniczne i wizowe
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

BRAK KOSZTÓW UKRYTYCH (PŁATNE NA MIEJSCU)

PŁATNOŚĆ:

zaliczka – 1000 PLN – płatne w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia

pozostała kwota – najpóźniej 40 dni przed datą wylotu

numery kont znajdują się tutaj

kwotę USD można wpłacić po przeliczeniu na PLN po kursie z dnia wpłaty. Aktualne kursy walut znajdują się tutaj

ZAPISZ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ → ZGŁOSZENIE

0 Reviews
You don't have permission to register