Top
Image Alt

WŁOCHY 17-27.09.2024

WŁOCHY 17-27.09.2024

 • Departure/Return Location
  Warszawa
 • Wyjazd
  wtorek, 17 wrzesień 2024
 • Powrót
  piątek, 27 wrzesień 2024

WŁOCHY PÓŁNOCNE

I DZIEŃ – WARSZAWA – MEDIOLAN – MONZA

Przelot do Mediolanu. Przejazd do MONZY- miejscowości położonej 12 km na północ od Mediolanu. Monza to prawdziwa ikona motosportu, miejsce przesiąknięte pełną pasji historią włoskiej motoryzacji. Co roku na torze w Monzy odbywają się prestiżowe wyścigi świata Grand Prix Formuły 1. Tutaj zaczynali najbardziej znani kierowcy Włoch i wielokrotnie uczestniczył w wyścigu Robert Kubica. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

II DZIEŃ – MEDIOLAN

Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU – światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, Galerii Vittorio Emanuele- tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców Mediolanu oraz licznych kawiarenek i luksusowych sklepów, Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Na koniec  podjedziemy zobaczyć słynny stadion San Siro. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ – JEZIORO MAGGIORE – WYSPY BOROMEJSKIE

Rejs łodzią na wyspy Boromejskie, położone na zachodnim brzegu jeziora Maggiore. Wyspy te leżą w dużej zatoce otoczonej górami. Ich nazwa pochodzi od nazwiska arystokratycznego rodu Boromeuszy, którzy władają wyspami przez wieki. Największe z wysp, Bella i Madre zostały przez nich przekształcone w luksusowe rezydencje, a na wyspie Dei Pescatori znajduje się tradycyjna wieś rybacka. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ – JEZIORO ORTA – WYSPA SAN GIULIO

Przejazd nad jezioro Orta. Nawiedzenie Sacro Monte di Orta, należącej do zespołu tzw. „Świętych Gór Piemontu i Lombardii”, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Orta znajduje się 20 kapliczek z freskami i rzeźbami, przedstawiającymi sceny z życia św. Franciszka z Asyżu. Wyspa San Giulio: bazylika św. Apostołów, w której znajdują się relikwie patrona wyspy. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

V DZIEŃ – ARONA – STERSA

Arona: malownicze miasteczko, położone nad jeziorem Maggiore. Wjazd na wzgórze, na którym znajduje się statua św. Karola Boromeusza (z zewnątrz). Stersa: spacer po jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych nad jeziorem Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

VI DZIEŃ – JEZIORO COMO: BELLAGIO

Przejazd do Bellagio, jednego z najpiękniejszych kurortów, położonych nad jeziorem Como. Spacer po mieście. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

VII DZIEŃ – WERONA

Przejazd do Werony, zwiedzanie: XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny z I w.n.e., Brama Borsarich, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza dei Signiori oraz dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Piazza delle Erbe, starożytne rzymskie forum. Piazza de Signori ze słynnym pomnikiem Dantego Alighieri. Obiadokolacja i nocleg.

VIII DZIEŃ – JEZIORO GARDA: SIRMIONE – WYSPY SAN BIAGIO I GARDA

Rejs łodzią w kierunku najpiękniejszych miejsc nad jeziorem Garda: półwyspu Sirmione, groty di Catullo. zamek Scaligeri, pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli, kościół Santa Maria Maggiore (zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni) z piętnastowiecznymi freskami oraz figurą Matki Boskiej, Rocca Scaligera – imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony, Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Wyspa San Biagio oraz wyspa Garda (skalista wysepka otoczona piękną roślinnością, pośród której stoi elegancka Villa Borghese w stylu weneckiego neogotyku). Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

IX DZIEŃ – MALCESSINE – SPIAZZI

Śniadanie. Przyjazd do MALCESINE – miasta położonego najbardziej na północy wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. z którego roztacza się niezapomniany widok. Spacer po uroczym miasteczku, położonym nad jeziorem Garda. Następnie przejazd do SPIAZZI do Sanktuarium Madonna della Corona – ukrytego w sercu skał góry Monte Baldo, zawieszonym między niebem i ziemią, miejscem milczenia i medytacji. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

X DZIEŃ – WENECJA

Śniadanie. Przyjazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta.
Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Piazzettę – Mały Placyk, imponujący Plac San Marco, Pałac Dożów, Kampanillę – dzwonnicę, Most Rialto i dzielnicę Rialto- dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole.Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

XI DZIEŃ – PADWA – WENECJA – WARSZAWA

Śniadanie. Padwa – Bazylika św. Antoniego, spacer po mieście. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania


CENA:  

2550 PLN + 990 EUR

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Warszawa – Mediolan oraz Wenecja – Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 300 EUR/
 • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
 • przejazdy autokarem wg programu
 • opiekę pilota
 • zestawy słuchawkowe tour quide
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na turystyczny Fundusz Pomocowy
 • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu i usług lokalnych przewodników – płatne na miejscu pilotowi 110 EUR
PŁATNOŚĆ:
 • zaliczka – 1000 PLN – płatne w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia
 • pozostała kwota – najpóźniej 40 dni przed datą wylotu
 • zasady płatności i numery kont znajdują się tutaj
 • kwotę EUR można wpłacić po przeliczeniu na PLN po kursie z dnia wpłaty. Aktualne kursy walut znajdują się tutaj

ZAPISZ SIĘ NA PIELGRZYMKĘ → ZGŁOSZENIE

0 Reviews
You don't have permission to register